10 tipov ako zabaliť darček

10 tipov ako zabaliť darčeky

Nadchádzajúce sviatky prinášajú neodolateľnú atmosféru radosti a darčekov. Ak chcete tento rok svojim blízkym pripraviť nezabudnuteľný zážitok, potešte ich kreatívnym a inovatívnym zabalením vianočných darčekov. Tu je 10 tipov ako zabaliť darček inak.

1. Recyklovaný Šarm

Kombinujte ekologický prístup so šarmom recyklácie. Použite noviny, staré mapy alebo zlúčte zvyšky papiera do jedinečného vzoru. Pridajte farebné stuhy a ozdoby pre dotyk elegancie. Tento prístup nie je len šetrný k životnému prostrediu, ale aj originálny a zaujímavý. Tu sú niektoré nápady, ako môžete uplatniť tento štýl balenia:

 1. Recyklovaný Papier: Využite noviny, staré knihy, mapy alebo odstránené stránky zo starých časopisov. Tento jednoduchý prístup už vyzerá veľmi štýlovo.
 2. Pletené Vrecko: Vyrobte malé vrecko z recyklovaných materiálov, napríklad zo starého pleteného svetra alebo iného textílie. Zviažte stuhy alebo šnúrky pre dokonalý finiš.
 3. Recyklované Obálky: Staré obálky alebo obálky z obchodných balení môžete upraviť na originálne obaly pre menšie darčeky. Pridajte ozdobné prvky ako stuhy alebo nálepky.
 4. Kreatívne Ozdoby: Vytvorte vlastné ozdoby na darčeky z recyklovaných materiálov. Môže to byť napríklad ozdobný papier vytvorený z rezaných a farebne odlišných starých časopisov alebo kníh.
 5. Tkaný Papier: Staré tkaniny môžete použiť ako alternatívu k obvyklému darčekovému papieru. Tkanina je pevná a môžete ju ľahko obviazať šnúrkou.
 6. Použitie Starej Mapy: Staré mapy, ktoré už nie sú aktuálne, môžu slúžiť ako úžasný darčekový obal. Môžete ich prispôsobiť veľkosti darčeka a pripojiť malý kompas alebo maľby na zdôraznenie.
 7. Dekorácie z Prírodných Materiálov: Vetvičky, suché kvety, šišky alebo listy môžu byť výborným doplnkom k recyklovanému baleniu. Prilepte ich k obalu alebo priviažte stuhami.
 8. DIY Stuhy: Vytvorte svoje vlastné stuhy zo starých látkových remienkov alebo pásikov. Môžete ich navinúť okolo balíka alebo zviazať do mašle.
 9. Recyklované Krabice: Vyberte sa do obchodu so starožitnosťami a nájdite staré krabice alebo obaly. Tieto môžete použiť na obalenie väčších darčekov.
 10. Farebné Látky: Odstrihnite kusy farebných látok a použite ich ako vrstvy pri balení darčeku. Môžete ich aj zviazať spolu pre bohato vrstvený efekt.

Pamätajte, že kreativita nemá žiadne obmedzenia, a preto sa nebojte experimentovať a kombinovať rôzne recyklované materiály a prvky, aby ste vytvorili jedinečné a osobité balenie darčekov.

10 tipov ako zabaliť darček, prírodné materiály, Ecolocco
Foto by Leeloo the first

2. Darček vo vnútri darčeka

Poznáte matriošky? Tak presne tak ako sa ukrývala vždy menšia v tej väčšej môžete teraz baliť. Skryte menšie darčeky vo vnútri väčších. Príjemca bude mať nielen radosť z hlavného daru, ale aj z prekvapenia pri otváraní viacerých vrstiev obalov.

3. Šité na Mieru

Vytvorte vlastné vrecká alebo tašky z látky na zabalenie darčeka. Pridajte osobný dotyk pomocou vlastnoručne vytvorených šitých ozdôb alebo monogramu. Ak neviete šiť, nie je nič jednoduchšie, ako zabaliť darčeky do nášho mechu zo zamatovej látky. Nielenže potešíte blízkeho krásnym balením, ale ho bude môcť využiť aj po Vianociach

Darčeková taška Mech
Zoznámte sa s našou darčekovou taškou Mech. Pýtate sa čo to je? Ekologická taška vyrobená na Slovensku, ktorú môžete použiť nielen na darčeky :). Vezmete si v nej jedlo do práce, drobnosti na výlet alebo ju využite ako dámsku tašku na notebook, či pánsku tašku na doklady.

4. Príbeh z mapy

Použite staré mapy alebo kartu z miesta, ktoré majú osobitý význam pre vášho blízkeho. To nielenže pridáva estetický prvok, ale aj citlivý dotyk.

5. Prírodný dotyk

Skombinujte prírodné elementy s obalom. Vetvičky borovice, šišky alebo malé vianočné guličky pridajú vzhľad prírodnosti.

6. 10 tipov ako zabaliť darček – DIY Obaly

Vytvorte vlastné unikátne obaly. Maľujte, ozdobte razítkami alebo vytvárajte vzory pomocou šablón a farieb. Zdobenie kreatívnymi ozdobami môže pridať vášmu baleniu vianočných darčekov osobitý a jedinečný dotyk. Tu je viac nápadov na to, ako môžete kreatívne ozdobiť svoje balíky. Tu je pár nápadov:

 1. Vlastné Nálepky: Navrhnite a vytlačte si vlastné nálepky s motívmi, ktoré sú pre obdarovanú osobu špeciálne. Môžete použiť meno, krátke citáty alebo vianočné obrázky.
 2. Mašle zo starých stúh: Ostrihajte staré remienky alebo pásky a zavinte ich do farebných mašlí. Pripojte ich k darčeku na šnúrke alebo ich prilepte.
 3. Drevené Ozdoby: Drevené ozdoby môžu byť nielen súčasťou vianočného stromčeka, ale aj kreatívnou súčasťou obalu darčeka. Nájdite drevené hviezdy, srdcia alebo iné tvary a prilepte ich.
 4. Struny alebo vlákna: Vytvorte vzory alebo slová pomocou farebných strún alebo vlákien. Napríklad môžete vytvoriť vianočnú stromčekovú siluetu alebo jednoducho vytiahnuť vzory cez balíček.
 5. Perly a korálky: Prilepte malé perly alebo korálky na povrch darčeka. Môžete vytvoriť obrazce alebo len pridať jemný lesk.
 6. Papierové kvety: Vytvorte kvety z farebného papiera a prilepte ich k balíku. Tieto kvety môžu byť realistické alebo pripomínať abstraktné umenie.
 7. Vianočné ozdoby na stuhe: Pripojte malé vianočné guličky, zvončeky alebo iné ozdoby na farebnú stužku a potom ju zviažte okolo balíka.
 8. Ručne maľované vzory: Maľujte jednoduché vzory alebo abstraktné obrazy na povrch darčeka. Môžete použiť štety, špongie alebo iné nástroje na maľovanie.

Kombinovanie týchto nápadov môže vytvoriť vizuálne zaujímavý a osobitý vzhľad vianočného obalu. Nebojte sa experimentovať a nechajte svoju kreativitu slobodne plynúť!

Foto by George Dolgikh

7. Vianočné Vankúše

Darujte darček v krabici, ktorá sa zmení na vianočné vankúšiky alebo dekoráciu. Dva v jednom!

8. Origami Umenie

Zabaľte darček v originálnych formách pomocou origami. Vytvárajte zvieratká, hviezdy alebo iné tvary, ktoré pridajú kúzlo.

9. Vintage Nádych

Použite staré fotografie, ktoré pridajú nostalgický nádych. Môžete vytvoriť koláže alebo dokonca vytlačiť fotografie na obal.

10. Puzzle Balenie:

Rozdeľte obal na viacero častí, takže obdarovaný bude musieť zložiť puzzle pred tým, ako sa dostane k skutočnému daru.

Sviatky sú časom lásky a kreativity. Vyjadrite svoju starostlivosť o blízkych jedinečným a kreatívnym zabalením vianočných darčekov. Nenechajte obdarovaných len očakávať, ale aj radiostní s napätím otvárať váš originálny obal. Vytvorte spomienky a prekvapenia, ktoré nezabudnú!

Prajeme vám šťastné a kreatívne sviatky plné lásky, radosti a krásnych darčekov! 🎄✨

Nákupný košík