7 kľúčových tipov, ako správne vyčistiť pleť!

7 kľúčových tipov, ako správne vyčistiť pleť!

Správne čistenie pleti je kľúčovým pre zdravú a krásnu pleť a našich 7 kľúčových tipov, ako si správne vyčistiť pleť bude odteraz vašim novým praktickým sprievodcom. Neustále vystavenie rôznym dráždivým faktorom z nášho okolia, ako sú znečistenie, make-up, prebytok kožného mazu a odumreté bunky, môžu pleť zaťažiť a spôsobiť rôzne kožné problémy, ako akné, začervenanie a suchosť.

Prečo je tak dôležité čistiť si pleť?

  1. Odstránenie nečistôt – na pleť sa nám počas dňa „nalepí“ množstvo nečistôt z ovzdušia vrátane prachu a alergénov
  2. Prevencia pred „čiernymi bodkami“ a zápalmi – tieto vznikajú z nahromadených baktérií a nikto ich nemá rád 😊
  3. Rozžiarenie a rozjasnenie pleti – čistá pleť pôsobí na prvý pohľad jasnejšie a sviežejšie
  4. Príprava na aplikáciu vašej obľúbenej pleťovej kozmetiky – len čistá pleť dokáže efektívne vstrebať živiny z vášho krému, či séra

Je dôležité čistiť pleť dvakrát denne – ráno a večer, aby sa odstránili nečistoty a umožnilo jej dýchať a regenerovať. Tu je 7 kľúčových tipov, ako správne čistiť pleť:

1. Výber správneho čistiaceho prostriedku. Je dôležité vybrať si čistiace prostriedky, ktoré sú vhodné pre typ pleti. Pre mastnejšiu pleť sa odporúčajú čistiace gély alebo peny s obsahom salicylovej kyseliny, ktoré pomáhajú kontrolovať tvorbu kožného mazu a bojovať proti akné. Na suchú a citlivú pleť sú ideálne čistiace mlieka alebo oleja, ktoré hydratujú a upokojujú pleť.

2. Ošetrenie očného okolia. Pri čistení pleti je dôležité venovať špeciálnu pozornosť očnému okoliu. Pre túto oblasť sa odporúča používať špeciálny očný odličovač alebo jemný produkty určený na odstraňovanie make-upu. Obe oblasti – horné a dolné viečka – by sa mali jemne masírovať a odstránené make-up by mal byť odstránený opatrne pomocou bambusového čistiaceho tampónu, aby sa predišlo podráždeniu očí.

Odličovacie tampóny z bambusu a organickej bavlny. Znovu použiteľné odličovacie kozmetické tampóny sú ekologickou alternatívou bežných kozmetických tampónov a ocenia ich všetky dievčatá, ženy, manželky či maminy. Sú vyrobené z perfektnej kombinácie bambusu (70%) a organickej bavlny (30%), vďaka čomu sú trvácne a veľmi jemné na dotyk

3. Jemná exfoliácia pleti. Exfoliácia by nemala chýbať v každodennej rutine, ak si naozaj želáte dôkladne vyčistiť pleť. Pravidelný peeling podporuje prirodzené regeneračné procesy a znižuje výskyt pigmentových škvŕn. Okrem toho pomáha predchádzať vzniku vrások tým, že podporuje tvorbu elastínu a kolagénu. Na dokonalú exfoliáciu použite konjakové špongie, ktoré stačí navlhčiť a vo vode a masírovať pokožku.

4. Jemná masáž pleti. Pri nanášaní čistiaceho prostriedku sa odporúča používať jemné a kruhové pohyby. Tieto masáže podporujú cirkuláciu krvi a pomáhajú odstrániť odumreté bunky a znečistenie. Dôležité je nezabúdať na oblasť krku a dekoltu, pretože aj tam sa nahromaďujú nečistoty.

5. Dôkladné opláchnutie. Po dokončení čistenia pleti je dôležité dôkladne opláchnuť tvár teplou vodou a odstrániť zvyšky čistiaceho prostriedku. Teplá voda, ktorá pomáha otvoriť a rozpustiť póry, čím umožňuje čistiacemu prostriedku efektívnejšie pôsobiť.

6. Nanesenie tonika. Po čistení pleti je dobré použiť tonikum. Tonikum pomáha zotrvačným nečistotám odstrániť a zatvárať póry. Tonikum tiež vyrovnáva pH hodnotu pokožky a prípraví ju na nasledujúce kroky v rutine starostlivosti o pleť.

7. Použitie hydratačného krému. Po tom, ako je pleť dôkladne vyčistená a tonizovaná, je dôležité aplikovať hydratačný krém. Hydratačný krém pomáha udržiavať pokožku hydratovanú, chrániť ju a zabraňovať nadmernému vysušovaniu. Vyberte si krém, ktorý je vhodný pre váš typ pleti a obsahuje prírodné zložky, ako je kyselina hyalurónová alebo vitamín E.

Pravidelnosť je kľúčom. Správne čistenie pleti je zvyk, ktorý by sa mal vykonávať každý deň. Aj keď máte obdobie, keď nemáte make-up alebo sa cítite, že pleť je čistá, je dôležité pokračovať vo svojej čistiacej rutine. Aj keď to môže byť zdĺhavé, pravidelné čistenie pleti pomáha udržiavať pleť zdravú a bez problémov.

Krátky sumár z našich 7 kľúčových tipov, ako správne vyčistiť pleť

Správne čistenie pleti je kľúčom k dosiahnutiu zdravej a krásnej pleti. Vybrať si správne čistiace produkty vhodné pre váš typ pleti a správne ich používať je veľmi dôležité. Nezabudnite venovať pozornosť aj oblasti očného okolia a  dôkladne opláchnuť čistiace prostriedky. Tonizovanie a hydratácia sú ďalšie dôležité kroky v rutine čistenia pleti, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku v dobrej kondícii.

Nechajte si čas každý deň na správne čistenie pleti a oceníte.

Nákupný košík