5 tipov pre krásnu pleť a vlasy počas leta

5 tipov pre krásnu pleť a vlasy počas leta

Letné prázdniny nám preskočili do druhej časti a naše telo je už opálené a vlasy majú vyťahanú farbu od slnka. Povedzme si úprimne, kto by nechcel mať letný vzhľad po celý rok? Asi sa zhodneme, že všetci, ale nezabúdajme, že to čo nám Slnko dá, si aj vezme spať v podobe suchej pokožky a vlasov.

Našťastie, máme pre vás 5 tipov pre krásnu pleť a vlasy počas leta 😊.

1. tip– správna hydratácia pleti

Používať správny hydratačný krém by malo byť samozrejmosťou 😊 Ideálne krémy na tvár sú také, ktoré obsahujú bakuchiol, zelený čaj, goji, amarant a výťažok z konopných semienok, ktorý efektívne hydratuje suchú a dehydrovanú pokožku. Prírodný hydratačný krém na tvár, ktorý spĺňa všetky tieto kritériá je hydratačný krém RUŽA A KONOPE od spoločnosti Mylo.

Je dôležité si uvedomiť, že krém by nemal byť nanášaný na suchú pleť. Naopak, odporúčame nanášať hydratačný krém na jemne vlhkú pleť po dôkladnom odlíčení, aby mohol zafixovať zvyšnú vodu v pokožke. Okrem micelárnej vody môžete na dôkladné odlíčenie použiť aj hydratačné odličovacie mlieko ako napríklad MOISSANIT.

Pýtate sa, či aj mastná pleť potrebuje hydratovať? Samozrejme, že áno. Je jedno, aký tip pokožky máte v lete treba hydratovať všetky.

2. tip – krásna vôňa a prírodný deodorant

Leto a potenie sú neoddeliteľnou súčasťou. Všetci chceme voňať, ale potiť sa musíme, aby sa telo zbavovalo toxínov. Ak vám nie je ľahostajné zdravie a to, v akom svete žijete, mali by ste sa poobzerať po prírodných dezodorantoch. Ak po prvých dňoch nezaberie, nemusíte hneď strácať vieru v prírodné produkty, niekedy telu trvá aj niekoľko týždňov či mesiacov, kým si navykne na prírodnú alternatívu. Viete, aké sú ich najväčšie výhody?

  • Obsahujú len prírodné zložky bez hliníka
  • Nedostaneš z nich alergickú reakciu
  • Je z nich menej odpadu, nakoľko sú ekologicky zabalené

Ak neviete, či je tým pravým antiperspirant, alebo deodorant, vyskúšaj obe a rozhodni sa na základe vlastného pocitu 😊. Ozaj a viete, čo je na nich najviac fajn, že ich vône sú UNISEX :).

3. tip – tuhý šampón, vychytávka nielen na leto      

Tuhý šampón je praktický, ekologický a čím ďalej populárnejší, najmä v letných mesiacoch. Ak ste sa ešte neodvážili vyskúšať ho, ale chceli by ste, pomôžeme vám vybrať ten správny. Tiež vás naučíme, ako správne používať tuhý šampón a čoskoro začnete sami seba pýtať, prečo ste mu nedali šancu už dávno!

Prečo začať používať tuhý šampón?

  1. Má čisto prírodné zloženie a nezaťažuje prírodné prostredie
  2. Obsahuje hydratačné a cenné oleje, ako aj extrakty z rastlín, čím vaše vlasy zjemní a nepotrebujete ani kondicionér
  3. Balenie je papierové a recyklovateľné
  4. Vhodný aj pre deti a ľudí s citlivou pokožkou
  5. Dokonalý spoločník na letné cestovanie, nakoľko nezaberie veľa miesta a bonus naviac, určite vám nevytečie 😊

Máte rovné nefarbené vlasy? Skúste náš tuhý šampón Vietor. Ak ste majiteľkou krásnych kučier, určite sa vaše vlasy potešia tuhému šampónu Vlny, ktorého vôňa je zmesou esenciálnych olejov z mäty a limetky, sušeného kokosového mlieka a kokosového octu.

5 tipov pre krásnu pleť a vlasy počas leta - Šampón obsahuje kokosový ocot vyrobený z kokosového kvetu, ktorý je bohatý na minerály a aminokyseliny. Je to typický predstaviteľ „slow beauty“, ktorý dodáva vlasom lesk a uľahčuje ich česanie. Navyše obsahuje aj kondicionér, preto jeho ďalšie použitie nie je potrebné, okrem prípadov s veľmi dlhými a poškodenými vlasmi.

4. tip – žiadne vrásky okolo očí

Vedeli ste, že UV žiarenie môže spôsobiť zápal spojiviek, alebo dokonca poškodiť rohovku a sietnicu? Oči sú rovnako citlivé na spálenie ako pokožka a preto by ste v lete určite nemali zabúdať na kvalitné slnečné okuliare s UV filtrom.

Ak slnečné okuliare nenosíte, častým žmurkaním si prehlbujete aj vrásky okolo očí. Preto by nielen v lete mala byť starostlivosť o očné okolie samozrejmosťou 😊. Používajte denne očný krém alebo gélové očné sérum. Naše vypínacie denné sérum pre očné okolie Aura od spoločnosti Mylo účinne pomáha znížiť príznaky starnutia. Obsahuje kofeín, ktorý je silný antioxidant a chráni bunky pre UV žiarením.

Tipy na záver pre krásnu pleť a vlasy počas leta

V lete je obzvlášť dôležitá hydratácia, preto nezabúdajte nielen na 5 tipov pre krásnu pleť a vlasy počas leta, ale aj na pitný režim, nielen u seba, ale aj u svojich detí. Tekutiny dopĺňajte priebežne počas celého dňa a nielen pri pocitoch smädu.

Každé spálenie pokožky sa na nás podpíše do budúcna a preto sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu v čase od 11.00 do 15.00 a ak už ste von, chráňte si hlavu, ako aj pokožku a snažte sa pohybovať v tieni.

Nezabúdajte konzumovať veľa ovocia a zeleniny. Nielen preto, že v lete je všetkého dostatok, ale najmä preto, že obsahujú dôležité vitamíny a minerály, ktoré vás chránia 😊

Užite si druhú polku prázdnin 😊

Nákupný košík