Dajme zbohom starým plastovým slamkám: predstavujeme štýlové eko slamky

bambusove slamky

Vedeli ste, že každý z nás priemerne použije až 540 nápojových slamiek za jediný rok? Slamka je vernou spoločníčkou väčšiny nápojov, a to najmä v lete. Koktejly, smoothies, alkoholické a nealkoholické drinky či domáce limonády si bez nej nedokážeme predstaviť. Problém je, že bežné slamky sú vyrobené z ťažko recyklovaného polypropylénu. O zákaze plastových slamiek preto rozhodla aj Európska únia.

Riešením problému plastových slamiek sú ekologické slamky. V našej ponuke máte na výber hneď z troch variánt: nehrdzavejúca oceľ, odolné a priehľadné eko sklo alebo prírodný bambus.

Prečo uprednostniť EKO slamku pred obyčajnou plastovou? V prvom rade tieto slamky možno používať mnoho rokov, takže žiaden zbytočný odpad netvoríte. Ľahko čistia – dokonca aj v umývačke riadu. A čo je dôležité, sú hygienické a bezpečné aj pre deti. Rovnako je veľkou výhodou, že sa nelámu a v pohári vyzerajú naozaj úžasne.

V jednom balení štandardne dostanete dve alebo štyri kvalitné a ekologické slamky vrátane čistiacej kefky – to všetko v ekologickom obale, ktorý neobsahuje žiaden plast. Slamky môžete nakupovať aj jednotlivo, prípadne si zostaviť vlastný set farieb.

eko slamky sklenene

EKO slamky by sme mali používať všetci a pre majiteľov barov a reštaurácií to určite platí dvojnásobne, pretože majú na plastový odpad z nich oveľa väčší vplyv. Tiež treba pamätať, že aj niečo tak malé a bežné, ako je slamka v pohári s nápojom, môže prispieť k ochrane životného prostredia a zároveň potešiť i oko zákazníka. Super nápad!

Slamky sú pekné, zábavné a nápoje s nimi chutia lepšie: našťastie ich nemusíme prestať používať. Stačí sa len trochu zamyslieť. Pridajte sa k nám a zapojte sa do boja proti znečisťovaniu prírody plastovým odpadom.

Všetky slamky štandardne odosielame už do niekoľkých hodín. Plastí teda, že čo si dnes objednáte, to môžete spokojne používať už zajtra. Nakupujte teraz.

sklenene eko slamky
Nákupný košík