Prečo vymeniť klasickú zubnú kefku za ekologickú bambusovú?

bambusova zubna kefka cierna a biela

Máte citlivé ďasná a čistenie zubov je pre vás niekedy doslova utrpením? V tom prípade je možno načase vymeniť starú klasickú zubnú kefku za novú bambusovú, ktorá okrem pozitívneho vplyvu na hygienu a zdravie ústnej dutiny ponúka aj príjemný pocit z ochrany životného prostredia. Bambusová kefka je krásny a ekologický výrobok.

Bambusové zubné kefky sa rýchlo stávajú základom v mnohých domácnostiach nielen preto, že sú prirodzene antibakteriálne, ale aj preto, že sú ekologicky šetrné. Vyrábajú sa ručne z dreva pochádzajúceho z rýchlorastúceho bambusu – ide prakticky o nevyčerpateľný zdroj materiálu na výrobu. A to je pritom iba jeden z dôvodov, prečo je táto zubná kefka vynikajúcou voľbou pre životné prostredie. Ďalšou výhodou napríklad je, že kým obyčajná plastová zubná kefka sa bude celú večnosť rozkladať kdesi na skládke odpadu, bambusová sa prirodzene a ekologicky rozloží už za veľmi krátky čas.

Kde sa dajú tieto ekologické zubné kefky bez škodlivých BPA látok kúpiť? Práve u nás – predávame ich vo výhodnom balení po štyroch kusoch s bielymi a čiernymi štetinkami.

Možno si poviete, že zubný povlak odstráni aj obyčajná zubná kefka. To je síce pravda, avšak netreba zabúdať, že bambus vďaka svojim prirodzeným antibakteriálnym účinkom tieto baktérie ľahšie a efektívnejšie odstraňuje. A to opäť ocenia najmä tí, čo majú problém s citlivosťou ďasien a zubov.

Dizajn bambusových zubných kefiek v ponuke obchodu EcoLocco bol navrhnutý na Slovensku a treba uznať, že ide o naozaj peknú a vkusnú záležitosť. To robí z tohto výrobku celkom milý darček, dokonca aj pre vegánov a ľudí, ktorí sa snažia žiť bez odpadu (zero waste). Čo je tiež dôležité, cena je porovnateľná so značkovými plastovými zubnými kefkami. Každá kefka je pritom dostupná v samostatnom papierovom ekologickom balení, takže je ich možné darovať či prenášať aj jednotlivo. Samozrejme, balenie rovnako neobsahuje žiadne škodlivé BPA látky.

S touto zubnou kefkou si skrátka vyčistíte zuby zdravo, príjemne a pohodlne. A navyše bez znečisťovania životného prostredia.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík