Lezú vám plastové fólie na nervy? Skúste obaly zo včelieho vosku

vceli obal - vcelobal na jedlo

Naše chladničky sú plné zbytočných obalov: len si predstavte, koľko metrov alobalu, plastových fólií a sáčkov potrebujete na zabalenie syrov, zeleniny alebo nedojedených zvyškov jedla. Inak to nejde: veď každý kus jedla potrebuje svoj obal, aby neobschol, nepokazil sa alebo nepreniesol svoj zápach na ostatné potraviny.

Keď si ale zrátate, koľko obalového materiálu ročne použijete, prichádzate k nezmyselne vysokým číslam. Nedá sa to nejako obísť?

Ak vám nie je ochrana životného prostredia ľahostajná, vyskúšajte nové ekologické obaly zo včelieho vosku, alebo takzvaný včelobal. Takýto obal môžete pri správnej údržbe používať aj celé roky!

Včelí alebo voskový obal je bavlnená utierka potiahnutá jemnou vrstvou živice, jojobového oleja a včelieho vosku. Spojenie prírodných zložiek spolu funguje veľmi dobre – sú antibakteriálne a čiastočne priedušné, vďaka čomu uchovávajú potraviny dlho čerstvé.

Na čo sa používa včelobal?

Včelí obal môžete denne použiť na zabalenie zeleniny, ovocia, pečiva, syrov ako i ďalších potravín či dokonca prírodnej kozmetiky. Jediné, čomu sa treba vyhnúť, je surové mäso. Použitie voskových obalov je teda mimoriadne všestranné, a navyše vďaka svojej prirodzenej priľnavosti a prispôsobivosti vyzerajú takto zabelené jedlá naozaj krásne. Veľmi šikovným využitím včelích obalov je balenie desiaty do školy alebo do práce či počas rodinných výletov.

Jeden set včelích obalov obsahuje až tri ekologické včelie fólie – malú (17,5 x 20 cm), strednú (25 x 27,5 cm) a veľkú (33 x 35 cm).

Jednoduchá údržba včelobalu

Dlhšia výdrž čerstvosti potravín, ľahká manipulácia, dlhodobé používanie a estetický dizajn nie sú jedinými pozitívami včelích obalov. Rovnako treba zmieniť veľmi ľahkú údržbu použitého obalu. Stačí ho iba umyť jemným mydlom pod studenou alebo vlažnou vodou a dať voľne vysušiť. Po vyschnutí tak nič nebráni jeho ďalšiemu použitiu.

V neposlednom rade vás okrem dobrého pocitu ohľadom šetrenia životného prostredia bude hriať i príjemná predstava, že takto zabalenú desiatu si už nepomýlite v žiadnej firemnej chladničke – pekný unikátny dizajn, ktorý všade vyniká. Za skúšku táto náhrada klasických baliacich alobalov a fólií určite stojí.

vceli obal - vcelobal na jedlo
Nákupný košík